آهای بچه‌ها! «یوز ایرانی» در آستانه انقراض است

کتاب «ترس… ترس… ترس…» داستانی‌ست به‌قلم زنده‌یاد سوسن طاقدیس با تصویرگری علی نورپور، که روایتی دارد از زندگی یوز ایرانی که به‌دلیل بی‌احتیاطی مردم و ناامن کردن محیط زندگی این ‌گونه در حال انقراض است.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر مجموعه‌ «آهای، مواظب ما باشید!» روانه‌ بازار کتاب کرده‌است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: جلد هفتم این مجموعه، داستان یک یوزپلنگ کوچک است، او فکر می‌کند در دنیا بازی و کنار خانواده معنا می‌شود که ناگهان همه‌چیز تغییر می‌کند، آتش و ترس همه‌جا را می‌گیرد و یوزپلنگ کوچک باید فکر فرار باشد. این کتاب روایتی از محیط زیست و نبود امنیت برای زندگی حیوانات و وجود خطر انقراض است.

نویسنده‌ در این کتاب به نقش مهم محیط‌بانان در حفظ گونه‌های در حال انقراض اشاره می‌کند.

این کتاب در ۳۶ صفحه با قیمت ۲۵هزار تومان و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده‌است.

کتاب‌های این مجموعه با جلدی ضخیم و کاغذ فاخر تهیه و تولید شده و هم‌اکنون در تمام فروشگاه‌های کانون پرورش فکری و همچنین سایت عرضه‌ محصولات فرهنگی این مجموعه به‌نشانی shop.kpf.ir در دسترس علاقه‌مندان است.

در این طرح، زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب ۱۱ داستان به‌قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده‌است.

آهای بچه‌ها! «یوز ایرانی» در آستانه انقراض است

منبع: ایسنا

مرتبط:

معرفی کتاب انجمن شاعران مرده

معرفی کتاب مردی به نام اوه