آغاز اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد در سال ۱۴۰۰

پردیس تئاتر شهرزاد در دومین نوروز کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سال جدید میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خواهد بود. این مجموعه از امروز (شنبه) هفتم فروردین ماه با اجرای نمایش کمدی ایرانیِ “تلخک و قندک” به استقبال روز ملی هنرهای نمایشی می‌رود.

سه نمایش «تلخک و قندک»، «بیست تومنی» و «ریورساید درایو» از هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ در این مجموعه روی صحنه می‌روند.

«تلخک و قندک» عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و کارگردانی شایان طهماسب‌پور است که از روز هفتم فروردین ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ارکیده به صحنه می‌رود.

این نمایش به تهیه‌کنندگی «نوید وفا» راویتی کمدی و ایرانی است و سرگذشت دو نفر (شخصیت‌های سیاه نمایش) است که در جستجوی کار به هنگام کفتر پرانی برای انتخاب حاکم یک‌ساله وارد شهری می‌شوند. تلخک به امارت می‌رسد و قندک در شهر آواره می‌شود.

فریدون احمدی، زیبا مصطفایی، محمد عبدالهی، محمدمهدی فتاحی، بهار جهانبانی، امید رهبر، مهشید زبردست، مجتبی طباطبایی، مرجان آقانوری، هیوا پورشفیعی، حسین براتی، علی پیله ور، رضا حسین نژاد، علی رضا عباسی، سعید بیرام زاده، مبینا سرلک جیوا بازیگرانی هستند که در این نمایش روی صحنه خواهند رفت.

در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد نیز نمایش جدیدی با عنوان «ریورساید درایو» نوشته وودی آلن با ترجمه محمدرضا اوزار و به کارگردانی مرتضی برزگرزادگان از روز هشتم فروردین ماه ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

محمدرضا هاشمی، ساناز روشنایی و بابک قادری بازیگران نمایش «یورساید درایو» هستند.

این نمایش داستان یک نویسنده هالیوودی است که در اطراف شهر یک جای خلوت با زنی قرار ملاقات دارد تا اینکه یک ولگرد کارتون خواب مزاحم آنها می‌شود.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از:

طراح صحنه: مرتضی برزگرزادگان،طراح نور:  مسلم رضایی،موسیقی:  بهنام رحیمی،طراح گریم و طراح لباس:  مهتاب حسنی،دستیار گریم:  نیلوفر فاطمی،گروه کارگردانی:  آرمان متین نیا، احمد خسروی.

در تالار صنوبر از روز هشتم فروردین ماه نمایش «بیست تومنی» نیز به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا آزادفر ساعت ۱۸ به صحنه می رود.

این نمایش که محمدرضا آزادفر علاوه بر نویسندگی و کارگردانی تنها بازیگر آن نیز هست، داستان سه رفیق است که از کودکی با هم هستند و در زمینه تئاتر فعالیت می کنند و ماجراهایی برای آنها پیش می‌آید.

علیرضا آل داوود و شهاب شریفی تهیه کنندگی این نمایش را به عهده دارند و موسسه بامداد بهار امید مجری طرح این اثر نمایشی است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

سنگینی سایه سنت بر سر تئاتر کودک

یک کارگردان تئاتر: نوجوانان تکمیل‌کننده حلقه تئاتر هستند