دلیل بازگشایی برخی از مهدهای کودک چیست؟

دلیل بازگشایی برخی از مهدهای کودک چیست؟

دلیل بازگشایی برخی

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: در برخی استانها با تصویب استانداری برخی از مهدهای کودک برای پذیرش محدود کودکان مادران شاغل کادر درمانی، بازگشایی شده اند.
سعید بابایی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: سازمان بهزیستی کشور با ابلاغ بخشنامه ای اعلام کرد مهدهای کودک می توانند از دهم اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کنند اما مجاز به پذیرش کودکان نیستند و باید بر اساس بخشنامه ابلاغ شده عمل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چنانچه مهدهای کودک در این ایام اقدام به پذیرش کودکان کنند چه برخوردی از سوی سازمان بهزیستی انجام خواهد گرفت، گفت: اگر مهد کودکی در حال حاضر اقدام به پذیرش کرده باشد و به بهزیستی شهرستان مربوطه گزارش شود چون برخلاف مصوبه ستاد ملی کرونا عمل کرده در درجه اول از سوی عوامل اجرایی آن ستاد و سپس بهزیستی آن استان برخورد خواهد شد.

بابایی افزود: البته در برخی استانها با تصویب استانداری برخی از مهدهای کودک برای پذیرش محدود کودکان مادران شاغل کادر درمانی، بازگشایی شده اند که ممکن است جزء موارد اعلامی باشد؛ در کل معتقدیم برای رعایت مصالح کودکان یا باید دورکاری مادران دارای کودکان زیر ۶سال تداوم یابد یا امکان بازگشایی مرحله به مرحله مهدهای کودک فراهم شود.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور درباره شهریه جدید مهدهای کودک خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز تا زمان ابلاغ رسمی شهریه سال ۹۹، مبالغ دریافتی علی الحساب تلقی می شود؛ این مبلغ در کارگروه ستاد حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نهایی خواهد شد.

 

منبع:  قدس آنلاین

مرتبط:

نگران مصالح کودکان هستیم/ مهد‌های کودک مرحله به مرحله بازگشایی شود

هشدار بهزیستی درباره رشد مراکز غیرمجاز به دنبال تعطیلی مهدها

ورشکستگی مهدها ی کودک به خاطر کرونا

سازمان جهانی بهداشت خواستار حمایت از پرستاران و ماماها شد