کودک امروز، سنگربان آینده جامعه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان همواره در تلاش بوده تا برنامه‌های به‌روز و مفیدی برای کودکان اجرا کند.

علیرضا نوری به مناسبت هفته ملی کودک در رابطه با اهمیت آموزش درست و استعدادیابی کودکان، اظهار کرد: کودکان امروز افرادی هستند که در آینده سنگرهای جامعه را پر کرده و برای پیشرفت آن تلاش خواهند کرد، پس وقتی امروز برای آموزش و تربیت درست کودکان تلاش می‌کنیم، در واقع برای تربیت افرادی که در جامعه حضور مفیدی خواهندداشت، تلاش کرده‌ایم.

وی با اشاره به فعالیت‌های کانون در حوزه کودکان، افزود: در کانون نیز سعی می‌کنیم علاوه بر پر کردن اوقات فراغت کودکان به روش علمی و هنری و آشنا کردن آن‌ها با استعدادهای درونی خود، آن‌ها را با نحوه فعالیت‌های اجتماعی نیز آشنا کنیم.

این مسئول با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همواره در تلاش بوده تا برنامه‌های به‌روز و مفیدی برای کودکان اجرا کند، تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تلاش می‌کند تا استعدادهای کودکان در حوزه فرهنگی، هنری و ادبی را کشف کرده و پرورش دهد و آن‌ها را برای حضور و درخشش در مجامع کشوری و بین‌المللی آماده کند.

نوری با بیان اینکه «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» شعار هفته ملی کودک در سال‌جاری است، اضافه کرد: برگزاری مراسم بادبادک‌پرانی و اجرای برنامه‌های نقاشی و اوریگامی، برگزاری کارگاه بادبادک‌سازی، حضور کتاب‌رسان سیار در روستای دیرج، حضور کتاب‌رسان سیار در مجتمع پردیسان، پخش انیمیشن‌های کانونی به همراه برگزاری ۵۲ کارگاه تخصصی، دیدار با فرزندان شهدای مدافع سلامت، مدافع حرم و اهدای تندیس «آینده ساختنی است» به خانواده شهید لندی بخش کوچکی از برنامه‌های در نظر گرفته‌ شده برای اجرا در هفته ملی کودک است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان خاطرنشان کرد: «کودک، صلح، بازی و نشاط»، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده و مهارت‌های زندگی»، «امنیت، بهداشت و سلامتی»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، «هویت، میراث طبیعی و فرهنگی»، «رسانه و فناوری‎‌های نوین» نیز عناوین روزهای کودکان است.

منبع: ایسنا