آغاز پویش ملی «به رنگ مدرسه» از امروز در سراسر کشور

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: پویش ملی «به رنگ مدرسه» در راستای طرح تحولی آجر به آجر و با هدف ترغیب هر چه بیشتر مردم به امر مدرسه‌سازی در کشور از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از امروز (۱۵ شهریورماه) آغاز شده است و تا آبان ماه ادامه خواهد یافت.

ناصر قفلی با بیان اینکه در پویش «به رنگ مدرسه) کودکان ۶ تا ۱۲ سال اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع مدرسه‌سازی می‌کنند، اظهارکرد: برای افزایش مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی، پویش‌های مختلفی از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها راه‌اندازی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: در پویش «به رنگ مدرسه» که جنبه فرهنگی دارد از کودکان درخواست می‌شود تا با کشیدن نقاشی با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من»، مردم و خانواده‌های خود را برای مدرسه‌سازی ترغیب کنند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور افزود: پویش به رنگ مدرسه، سه هدف «ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی بین کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها»، «افزایش آگاهی مردم» و «استفاده از ظرفیت کودکان برای استفاده از هنر کودکان برای تشویق مردم در امر مدرسه‌سازی» را دنبال می‌کند.

قفلی با بیان اینکه هفت میلیون کودک ۶ تا ۱۲ سال در این پویش مورد هدف است، گفت: این نقاشی‌ها در سایت‌ ajorBajor.ir که برای ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بارگذاری و به بهترین نقاشی‌ها هدایایی داده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه پویش‌ها یکی از ابزارها در اجرای برنامه «آجر به آجر» است، تصریح کرد: در پویش‌های قبلی افراد با پرداخت مبلغی ضمن مشارکت در پویش، پوستر خود را با عکس دلخواه‌شان دریافت می‌کردند اما جنس پویش «به رنگ مدرسه» نسبت به پویش‌های پیشین اندکی متفاوت است، دانش‌آموزان نقاشی می‌کشند و عکس نقاشی‌ها را می‌فرستند.

قفلی در باره جزئیات پویش «به رنگ مدرسه» گفت: نقاشی‌هایی که دانش‌آموزان می‌فرستند باید با محوریت موضوع مدرسه و مدرسه‌سازی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با حامی این همایش تفاهمنامه‌ای منعقد کرده است که براساس آن به ازای هر نقاشی‌ دانش‌آموزان، حامی پویش مبلغی معادل یک آجر را برای مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

منبع: ایسنا

مرتبط:

آغاز پویش «به رنگ مدرسه» برای مدرسه‌سازی