انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای افزایش سواد نوجوانان با علوم شناختی

به منظور ارتقای سواد و سرمایه‌ شناختی، جامعه کودک و نوجوانان تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امضا شد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم‌نامه‌ای با موضوع ارتقای سواد و سرمایه شناختی کودکان و نوجوانان با محوریت استفاده از سرگرمی، بازی‌ها، انیمیشن، کتاب و استفاده از یافته‌های دانش علوم شناختی در طراحی و تولیدات با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به امضا رساند.

مجید نیلی‌احمدآبادی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، در این مراسم با اشاره به اینکه ارتقای سرمایه شناختی جامعه یکی از اهداف ستاد است، گفت: سیاست ستاد همکاری با سایر مراکز و نهادها در حوزه‌های مختلف و حمایت از آنها است و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان متولی اصلی حوزه فرهنگی قشر کودکان و نوجوانان می‌تواند برای رسیدن به اهداف در این حوزه نقش بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه افزایش سرمایه شناختی کودکان و نوجوانان سبب رشد شناختی، علمی و فرهنگی آنان می شود، گفت: این امر موجب می شود تا  آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش پیدا ‌کند.

نیلی با اشاره به اینکه در جوامع دانش‌بنیان مهم‌ترین سرمایه، سرمایه شناختی و فکری مردم است، افزود: باید تمرکزمان را بر ابزارهایی قرار دهیم که با کم‌ترین هزینه تمام اقشار جامعه بتوانند از آن بهره‌مند شوند و امروز با توجه به نقش و نفوذ فناوری‌ها، این ابزارها و تجهیزات می‌تواند بسیار در این زمینه تاثیرگذار باشد، به شرط آنکه بر اساس چارچوب‌های مشخص ارزیابی و تولید شوند.

مرتبط:

محصولات کانون در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌شود

۱۶ مهرماه، آخرین فرصت ثبت‌نام در کلاس‌های ترم پاییز کانون زبان ایران

کسب رتبه اول نقاشی یونیسف توسط کودکان کانون پرورش فکری