ساخت گچ های رنگی

 بازی های پیاده رویی یا بازی هایی که کودکان بصورت دسته جمعی در حیاط یا کوچه انجام میدهند از بازی هایی هستند که بسیار در شکل گیری شخصیت اجتماعی و انعطاف پذیری کودک و مهارت های کار گروهی تاثیر خواهند داشت. از بازی های قدیمی و نوستالژیک پیاده رویی لی لی است. گچ های رنگی هم بسیار برای کودکان جذاب هستند و میتوان بازی های مختلفی با آنها ابداع کرد. در این مطلب ما آموزش ساخت گچ های رنگی فانتزی همراه با کودکان را به شما آموزش خواهیم داد.

وسایل مورد نیاز:

برای ساخت این گچ ها به گچ خام، رنگ های خوراکی و قالب های مافین یا کاپ کیک، لیوان یکبار مصرف و همینطور چوب بستنی احتیاج خواهید داشت.

 

 

چوب بستنی ها را با قیچی کوتاه کرده و به اندازه دلخواه دربیاورید.

 

مقدار کمی آب در لیوان ها میریزیم و سپس چند قطره رنگ خوراکی در هر لیوان میریزیم تا به رنگ دلحواه برسیم. به اندازه یک سوم لیوان را با آب پر میکنیم.

 

 

 

دو سوم باقیمانده ی لیوان را با گچ پر میکنیم و کامل مخلوط میکنیم.

گچ های رنگی

 

 

حال مواد گچی را به داخل قالب منتقل میکنیم. مقدری صبر میکنیم تا گچ خودش را بگیرد و بعد چوب بستنی ها را درون قالب ها قرار میدهیم و بعد چند ساعتی صبر میکنیم تا گچ خودش را بگیرد.

گچ های رنگی

 

 

 

گچ های رنگی ما برای استفاده آماده هستند.

گچ های رنگی

امیدواریم با این آمورش و ساخت گچ های رنگی بتوانید از بازی در هوای آزاد لذت ببرید.لذت نقاشی با گچ های رنگی تجربه ی غیر قابل وصفی است.

اما فراموش نکنید که پس از بازی حتما نقاشی ها را با آب بشویید.برای این کار می توانید از یک جاروی خیس نیز کمک بگیرید.

مرتبط:

آموزش ساخت کاردستی خانه با چوب بستنی