فواید و مضرات خمیر جادویی برای کودکان

اسلایم یک محصول در رده اسباب بازی است که اولین بار توسط شرکت متل ساخته شد. اسلایم ماده ای خمیری که حالت ژله ای دارد و برای پرورش خلاقیت کودکان از آن استفاده میشود. این خمیر به خمیر جادویی شهرت دارد و کودکان میتوانند به راحتی با آن اشکال و اجسام مختلفی درست کنند.

خمیر اسلایم یا خمیر جادویی، یک وسیله بازی برای کودکان است که به خاطر رنگ‌های شادش بسیاری از کودکان را ترغیب به استفاده از آن می‌کند. بسیاری از والدین از ابهاماتی در خصوص فواید و مضرات اسلایم دارند که در مطلب پیش رو به آن پرداخته‌ایم.

اسلایم چیست؟

اسلایم یک محصول در رده اسباب بازی است که اولین بار توسط شرکت متل ساخته شد. اسلایم ماده ای خمیری که حالت ژله ای دارد و برای پرورش خلاقیت کودکان از آن استفاده میشود. این خمیر به خمیر جادویی شهرت دارد و کودکان میتوانند به راحتی با آن اشکال و اجسام مختلفی درست کنند.

فواید و مضرات خمیر جادویی برای کودکان

فواید اسلایم

۱- استفاده از اسلایم برای تقویت سیستم عصبی کودکان

هنگام بازی کودکان با خمیر ژله ای اسلایم دست مغز دوم انسان است باید حرکت کند و ایده را از مغز دریافت نماید و خمیر را به شکل همان ایده در بیاورد. در این بازی به دلیل تحریک حس لامسه، سیستم عصبی مغز عملکرد بهتری خواهد داشت.

۲- اسلایم به تقویت عضلات دست کمک میکند

استفاده از اسلایم ورزش خوبی برای عضلات دست به حساب می آید و برای  تقویت عضلات و ماهیچه های دست بسیار مناسب است.

۳- اسلایم باعث نشاط و سرگرمی میشود

بازی با اسلایم باعث سرگرمی و نشاط می شود و  همچنین باعث کاهش تنش و استرس روزانه می شود.

۴- اسلایم به شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان کمک خواهد کرد

اسلایم به درک بهتر مفاهیمی مانند نرم، سفت، سبک ،سنگین، گرم ،سرد به کودکان کمک می نماید. و همچنین باعث شکوفایی استعداد کودکان میشود.

۵- بازی با اسلایم و درمان پارکینسون

از دیگر فواید بازی با اسلایم تقویت هماهنگی چشم و دست می باشد که امروزه به بیمارانی که دارای علائم پارکینسون هستند تجویز می شود.

فواید و مضرات خمیر جادویی برای کودکان

مضرات استفاده از اسلایم برای کودکان

کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند خمیر بازی اسلایم به دلیل دارا بودن سطح بالایی از عنصر “بور” برای کودکان مضر است. قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از این عنصر می‌تواند موجب التهاب پوستی، اسهال، استفراغ و حتی افسردگی شود. برخی از خمیرهای بازی اسلایم چهار برابر بیش از مقدار قانونی حاوی عنصر شیمیایی بور است.

منبع: ایرنا