فراخوان بخش علمی جشنواره «قصه‌گویی»

دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی «قصه‌گویی» طی فراخوانی شرایط و مقررات ارسال آثار به بخش علمی این رویداد را اعلام کرد.

به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مقاله‌های علمی پژوهشی و مروری بر کتاب‌های تالیفی، ترجمه و مرجعی که از سال ۱۳۹۵ تاکنون منتشر شده به همراه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علمی از سال ۱۳۹۷ تاکنون به عنوان قلمرو آثار این بخش معرفی شده است.

بر اساس فراخوان بخش علمی جشنواره «قصه‌ گویی»، کتاب‌ها باید در زمینه‌ مباحث نظری قصه، قصه‌گویی، قصه‌پژوهی و آموزش قصه‌گویی باشد و مقاله‌ها نباید در جشنواره یا همایش دیگری ارائه شده باشد، اما در مورد رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها شرط انتشار لازم نیست.

بر همین اساس محورهای موضوعی مقاله‌های علمی برای شرکت در این رویداد باید با مضامین کارکردی قصه‌گویی در ابعاد فرهنگی، روان‌شناختی و جامعه‌شناختی، در زمینه‌ اجرایی نیز شامل اصول قصه‌ گویی، روش‌های تکمیلی و شیوه‌های قصه‌گویی و در حوزه محتوایی قصه‌گویی و رویکردهای نقد ادبی باشد.

علاقه‌مندان تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی «قصه‌گویی» به نشانی تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی ارسال کنند.

همچنین برای آگاهی بیشتر از شرایط و مقررات این فراخوان به پایگاه خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir و سایت جشنواره به نشانی kanoonfest.ir مراجعه کنند و در صورت نیاز با شماره ۰۲۱۸۸۹۷۱۳۶۳ تماس بگیرند.

مرحله پایانی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی «قصه‌ گویی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با شب یلدا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

جزئیات فراخوان بخش علمی جشنواره بین‌المللی «قصه‌ گویی» را از این‌جا می‌توانید ببینید.

مرتبط:

“قصه” گشودن دریچه ای برای بیان موضوعات مختلف

قصه گویان هرمزگان به پویش «من قصه را دوست دارم» دعوت شدند