مراحل ساخت کاردستی گوی تزئینی به کمک بادکنک

خلاقیت، نوآوری است؛ یعنی شخص بتواند افکار و اندیشه ها را با هم ترکیب کند و مفهومی نو خلق کند. ساخت کاردستی یکی از روشهایی است که به کمک آن میتوان تفکر خلاق را در بچه ها پرورش داد.

کاردستی ساخت گوی تزئینی به کمک بادکنک

تعاریف مختلفی در خصوص خلاقیت وجود دارد ولی عمده این تعاریف معتقد هستند که خلاقیت به ساخت چیزی می انجامد که اصیل و ارزشمند و تازه است. خلاقیت مجموعه به کارگیری چند قوه است؛ هوش، پشتکار و توانایی تفکر متفاوت، مجموعا به خلاقیت می انجامد. ساخت کاردستی یکی از روشهای افزیش و همچنین پرورش خلاقیت در بچه ها می باشد.

در این مطلب ساخت یک نمونه  کاردستی ساده برای کودکان آورده شده است.

وسایل مورد نیاز برای ساخت گوی تزئینی

– نخ کاموا

– مقداری چسب سفید یا چسب پارچه

– بادکنک

– اکلیل

– مقداری آب

روش کارساخت کاردستی گوی تزئینی

ابتدا در یک ظرف، چسب، آب و اکلیل را با هم مخلوط کرده و به کمک یک چنگال بهم بزنید، سپس یک بادکنک را مقداری باد کرده و انتهای آن را گره بزنید.

نخ های کاموا را به اندازه های ۲۰ سانتی برش زده و در طرف حاوی چسب که در مرحله نخست آماده کردید قرار دهید، سپس نخ های حاوی چسب و اکلیل را از ظرف خارج نموده و روی بادکنک به صورت نامنظم قرار دهید و دور تا دور آن را بپوشانید، سپس یک نخ به آن وصل کنید و به مدت چند ساعت در محلی قرار آویزان کنید تا چسب ها خشک شوند، سپس بادکنک داخل را به کمک یک سوزن بترکانید و از گوی خارج کنید، کاردستی شما آماده است می توانید آن را در اتاق خود آویزان کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

گام اول

گام دوم

گام سوم

گام چهارم

گام پنجم

گام ششم

گام هفتم

گام هشتم

مرتبط:

با پاکت آبمیوه کاردستی بسازید

ساخت کاردستی قایق

ساخت کاردستی گلدان با بطری نوشابه