مهدهای کودک غیردولتی زیان دیده از کرونا

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت : مهدهای کودک غیردولتی زیان دیده از کرونا برای برخورداری از تسهیلات به سامانه کارا مراجعه کنند.

زهرا امینی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: مؤسسین مهدهای کودکی که حق بیمه پرسنل خود را تا پایان دی ماه مطابق قانون کار پرداخت کرده اند می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند.

وی افزود: به همین منظور صاحبان مهدهای کودک غیردولتی می‌توانند از تسهیلات اعلامی برخوردار شوند و این افراد باید با مراجعه به سامانه کارا درخواست خود را ثبت کنند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: مهدهای کودک می‌توانند از ۳ ماه استمهال هزینه‌های برق و گاز مصرفی منتهی به اریبهشت‌ماه بهره مند شوند و کارفرمایان مهدهای کودک می‌توانند از سه ماه استمهال حق بیمه سهم کارفرما در سه ماه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال جاری استفاده کنند.

وی با اعلام این خبر که صاحبان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی می‌توانند از امتیار سه ماهه تنفس اقساط بانکی بهره مند شوند افزود: متقاضیان برخورداری از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی می توانند درخواست خود را به بهزیستی ارائه دهند تا در صورت تایید از سوی  این سازمان موارد به بانک مرکزی اعلام شود.

امینی گفت: با توجه به رایزنی‌هایی انجام شده با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین کارگروه بررسی مشاغل آسیب دیده از کرونا، این تسهیلات برای مهدهای کودک غیر دولتی که به عنوان کسب و کارهای واجد شرایط تحت شمول رسته مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی تشخیص داده شده و نیز در راستای حفظ اشتغال هر یک از پرسنلی که در مهد کودک فعالیت می کردند ارائه می شود.

منبع:ایسنا

مرتبط:۱۳۰۰ مهدکودک مشمول بخشش اجاره‌بها شدند

به دلیل حق کپی رایت شما نمی توانید مطالب سایت را کپی کنید.