ساخت کاردستی قایق

با ساخت کاردستی قایق و دریا یک کار کلاژ زیبا داریم. یک فرصت برای وقت گذاشتن مفید با نقاشی، برش و تا کردن کاغذ هست.نتیجه کاردستی قایق با بشقاب یکبار مصرف یک قایق شناور در دریا هست.

کاردستی قایق و دریا با بشقاب یکبار مصرف بسیار جذاب و ساده هست. در این فعالیت با استفاده از دوریختنی‌ و بشقاب یکبار مصرف یک سرگری برای بچه‌ها دارید. اگر دنبال بهانه‌ای هستید تا در کنار کودک زمان مفیدی داشته باشید و مهارت‌های مختلفی آموزش دهید کاردستی قایق را انجام دهید زیرا در این کاردستی کودک شما نقاشی می‌کشد، با کلاژ و تکه چسبانی آشنا می‌شود و برش و قیچی دارد. در انتها کاردستی قایق شما یک صحنه برای اجرای بازی‌های نمایشی هست و می‌توانید نمایش اجرا کنید.

ایده های بیشتری از بازیهای نمایشی و نمایش عروسکی ببینید.

چه نیاز هست:

بشقاب یکبار مصرف سفید

آبرنگ
کاغذ رنگی
سیخ چوبی
قیچی
چسب کاردستی

روش ساخت کاردستی قایق :

ابتدا بشقاب یکبار صرف را بصورت افقی دو قسمت تقسیم کنید. قسمت پایین بشقاب دریا و قسمت بالایی آسمان باشد. رنگها را در اختیار کودک قرار دهید تا دریا و آسمان را رنگ آمیزی کند.
برای درست کردن قایق، روی کاغذ رنگی دو شکل مربع و مستطیل برش بزنید وسیخ چوبی را از وسط خط تای شکل مستطیل( طولی) رد کنید و با چسب دور سیخ محکم کنید. دو خط مورب از گوشه مستطیل قیچی کنید تا شکل ذوزنقه برای بدنه قایق درست شود. برای بادبان کاغذ رنگی مستطیل را برداشته و سیخ چوبی روی خط تای کاغذ چسب بزنید، اطراف کاغذ را بر روی هم قرار دهید و شکل یک مثلث برش بزنید تا بادبان کاردستی قایق درست شود.

از کودک بخواهید برای تکمیل منظره دریا و آسمان هر چیزی که دوست دارد بر روی کاغذ جداگانه‌ای نقاشی کند.مثلا خورشید، ابر، ماهی، پرنده…
نقاشی‌ها را رنگ آمیزی کند و دور آنها را برش بزند و بر روی منظره دریا و آسمان بچسباند.با کمی ایده پردازی


رسیدیم به مرحله‌ی نهایی کاردستی قایق، اونهم انداختن قایف در آب دریا هست!. با کاردک (این مرحله حتما یک بزرگتر انجام دهد) خط مرز دریا و آسمان را تا لبه‌ی بشقاب برش بزنید و سیخ چوبی را از شکاف رد کنید.
با چپ و راست بردن سیخ چوبی از پشت بشقاب یک کاردستی قایق شناور دارید.

مرتبط:ساخت کاردستی گلدان با بطری نوشابه