دشمنی بشر با کره خاکی سوژه یک انیمیشن شد

دشمنی بشر با کره خاکی سوژه یک انیمیشن شد

 

دشمن بشر با کره خاکی

 

انیمیشن «سم پاشی» به موضوع تغییرات اقلیمی کره زمین و دشمنی بشر با کره خاکی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن «سم پاشی» که با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می شود به موضوع تغییرات اقلیمی کره زمین و دشمنی بشر با کره خاکی می پردازد.

فرنوش عابدی که کارگردانی انیمیشن «سم پاشی» را بر عهده دارد، درباره ساخت این اثر گفت: «سم پاشی» که در مرحله پیش تولید و ساخت شخصیت ها و فضا قرار دارد، برای مخاطب نوجوان به بالا ساخته می شود. برای ساخت «سم پاشی» از تکنیک سه بعدی رایانه ای استفاده می کنم.

وی درباره داستان و موضوع انیمیشن «سم پاشی» توضیح داد: در شهری ناکجاآباد، ارتشی از سربازان سم پاش ماموریت دارند هر گونه گیاه و رستنی را از بین ببرند. این در حالی است که یکی از سربازان پی به بی خطر بودن و حتی مفید بودن گیاهان می برد. پس از پیدا کردن اتفاقی یک گیاه سبز، این سرباز در تلاش برای حفظ آن می شود در حالی که خود را به مخاطره می اندازد.

عابدی درباره دغدغه خود برای پرداختن به موضوع مدنظر در انیمیشن «سم پاشی» تاکید کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی کره زمین و دشمنی بدون توقف و به دور از عقلانیت بشر با کره خاکی، گرم شدن و نابودی تدریجی کره خاکی و خانه مان و آینده ای ناامید کننده برای آینده زیست بشر، به نظر می رسد بزرگ ترین تهدید در طول تاریخ انسان برای حیات انسان اتفاق می افتد. از این رو به این موضوع در انیمیشن «سم پاشی» پرداختم.

وی اظهار کرد: «سم پاشی» با نگاهی نمادین به این اتفاق خطیر، می تواند به موضوعی جهانی و فراگیر بدل شود و به موفقیتی جهانی مبدل شود.

کارگردان «سم پاشی» در پایان سخنان خود درباره زمان پایان ساخت این اثر انیمیشن گفت: اگر همه چیز به موقع پیش برود، برای جشنواره دوسالانه پویانمایی کانون پرورش فکری، یعنی اوایل زمستان سال ۱۳۹۹، این انیمیشن آماده می شود.

 

 

منبع:خبرگزاری مهر

مرتبط:

هزار و ۴۰۰ کودک در شیراز به سینما رفتند

شاعر کودکان و نوجوانان بچه‌ها از نویسنده‌ها خود جسورترند

مجموعه رمان «راهنمای خرابکاری» رونمایی می‌شود