نمایشگاه کتاب «مسقط» با حضور ایران افتتاح شد

بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب «مسقط» پس از وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا با حضور ایران افتتاح شد.

بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب «مسقط» پس از وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا روز پنجشنبه (پنجم اسفندماه ۱۴۰۰) با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران افتتاح شد و تا چهاردهم اسفندماه سال جاری میزبان علاقه‌مندان به کتاب خواهد بود.

آیین افتتاحیه این رویداد به دلیل لزوم پایبندی به شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور «ذی یزن بن هیثم آل سعید»، ولیعهد سلطنت عمان، جمعی از سفیران و میهمانان داخلی و خارجی به صورت کوتاه و مختصر برگزار شد.

نخستین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب «مسقط» در سال ۱۹۹۲ برگزار شد و تا به امروز که شاهد افتتاح بیست‌وششمین دوره آن هستیم از لحاظ تعداد کشورها، تعداد ناشران شرکت‌کننده، فضای نمایشگاهی، برنامه‌های فرهنگی و میزان استقبال مخاطبان، روندی صعودی داشته است.

در بییست‌وششمین دوره این نمایشگاه ۷۱۵ شرکت‌کننده از کشورهای مختلف از جمله ایران، مصر، سوریه، لبنان، عراق، عربستان، امارات، اردن و… حضور دارند.

خانه کتاب و ادبیات ایران که در دوره‌های گذشته این رویداد حضور مستمر و فعال داشته است در این دوره نیز در غرفه‌ای به مساحت ۲۷ مترمربع و در قالب «غرفه ملّی جمهوری اسلامی ایران» با مشارکت و حضور مستقیم ناشرانی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، انتشارات بین‌المللی الهدی، انتشارات جمال، بوستان کتاب و آژانس ادبی دایره مینا حضور داشته و به معرفی و عرضه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوعات دین، ادبیات پایداری و دفاع مقدس، ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیات کودک و نوجوان، ایران‌شناسی و هنر می‌پردازد.

روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران در خبر برگزاری این رویداد همچنین نوشته است: در بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب «مسقط»، کتاب‌های انتشارات انقلاب اسلامی به زبان عربی با موضوعات مختلف و برگرفته از آثار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در غرفه ملّی جمهوری اسلامی ایران معرفی و عرضه می‌شود.

معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طرح گرنت و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی با حضور دکتر محمد سوری (نویسنده و پژوهشگر) از فعالیت‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب «مسقط» است.

منبع: ایسنا

مرتبط:

«مرد ولگرد» ادبیات ترکیه در بازار کتاب ایران

کتابی درباره دوستی کودکان با حیوانات