چکیده تکنیک های مدیریت موفق زمان

کار شما وقت زیادی را می گیرد و شما نمی توانید به تمام کارهایتان رسیدگی کنید با دانستن تکنیک ها می توانید به نحو احسن مدیریت زمان کتید

تکنیک مدیریت زمان به چه درد می خورد؟ وقتی که من شروع کردم تا برای خودم کار کنم، می دانستم که مجبورم محدودیت هایی را برای تعیین مقدار زمانم برای کسب و کار باید تعیین می کردم بدون “ساعت های عادی” و یا اینکه یک رئیسی به من دقیقا بگوید که از من چه می خواهد، من در معرض خطر ۲۴ ساعته کار کردن روز بودم برای تلاش رسیدن به تمام اهداف ذهنی ام.

تکنیک مدیریت زمان

من می دانستم که این کار منجر به فرسودگی ام می شود. فرسودگی نتیجه یک زندگی یکنواخت است که بر روی یک چیز تمرکز دارید تا به چیزهای دیگر دست پیدا کنید. من می خواهم زندگی خوبی داشته باشم و مطمئن هستم که شما نیز چه می خواهید چه شما در کسب و کار خودتان هستید مثل من، یا برای شخص دیگری کار می کنید، احتمالا سرتان خیلی شلوغ است و احساس استرس دارید.

تکنیک مدیریت زمان : سوالاتی که پاسخش ثابت می کند شما در مدیریت زمان بسیار ضعیف هستید

آیا بیش از حد کار می کنید؟ شاید احساس می کنید که به فرسودگی نزدیک می شوید، جایی که شور و شوق و خلاقیت خود را از دست می دهید و احساس می کنید از هر چیز دیگری که از انجامش لذت می برید، قطع شده اید. آیا یکی از علائمی که در متن زیر آمده را تجربه کرده اید؟

احساس می کنید که با کارهایی که می کنید پر شده اید و حتی ممکن است احساس “پوچ” بودن کنید چرا که به نظر نمی رسد برنامه ای برای اقدامات بعدیتان برای دنبال کردن مراحل بعدی خود داشته باشد ؛ شما به طور فزاینده ای تحریک پذیر می شوید و به راحتی خود از کوره در می روید.

چگونه زمان را مدیریت کنیم؟

شما از لحاظ ذهنی و فیزیکی در پایان روز احساس خستگی می کنید اما لحظه ای که سرتان را روی بالش می گذاربد، افکارتان شما را بمباران می کنند و نمی توانید یک شب خوب بخوابید.مراقب چیزهای طبیعی باشید مانند غذا خوردنی که به نظر باعث ناراحتی می شود. احساس می کنید که علیرغم تمام کارهایی که می کنید، قادر به انجام آنچه شما فکر می کنید باید انجام دهید، نیستید؟

احساس تردید به خود و انگیزه مثبت کمی دارید؟ شما بدون هیچ پاداشی خیلی کار می کنید؟ اطرافیانتان را رها می کنید و نمی خواهید چیزی با کارتان تداخل داشته باشد، اما از کار خود نیز لذت نمی برید ؟ اگر این لیست شما را توصیف می کند، یعنی نمیتوانید بهترین کار خود را انجام دهید حتی بدتر، شما از زندگی خودتان لذت نمی برید ؛ راه حلش مدیریت زمان است.

مدیریت زمان واقعی به معنی انجام خوب کارتان نیست یعنی زندگی خوب داشتن. شما باید برای تمام چیزهایی که میخواهید انجام دهید، زمان داشته باشید، شامل کار، بازی و زمانی برای استراحت، زیرا این زمانی است که شما خلاق ترین ایده های خود را دریافت می کنید ؛ درست مثل ایده هایی که در ادامه این بخش می خوانید.

تکنیک و قانون های مفید برای مدیریت زمان

در اینجا ۶ مورد قوانین من برای مدیریت زمان موفق است

۱٫روز خود را درست شروع کنید:

عجله نکنید. چند دقیقه صبحانه بخورید و افکار خود را جمع کنید. به یاد داشته باشید که چه چیزی واقعا برای شما اهمیت دارد و خودتان را برای چیزهایی که امروزتان به ارمغان می آورد، آماده کنید. برنامه ای برای آنچه که می خواهید انجام دهید را تنظیم کنید.

۲٫مجموعه ای از اهداف معقول را برای آنچه که می توانید در آن روز انجام دهید، بنویسید:

وظایف را به واحدهای معقول تبدیل کنید نگاه کردن به یک کار بزرگ می تواند موجب خستگی و ناامیدی شود و تا زمانی که مراقب باشید، می تواند کاری کند که کارهایی را انجام دهید که دوست دارید بنابراین آن را به تکه هایی تقسیم کنید که می دانید که امروز می توانید انجامشان دهید، تا هفته آینده.

۳٫ اولویت بندی وظایف و کارهای غیر ضروری:

تصمیم بگیرید که که چه کاری را بهتر است که انجام دهید، مهم نیست که چه کاری است، و چه چیزی را می توانید فراموش کنید این به معنای “نه” گفتن به افرادی است که می خواهند کارها را برایشان انجام دهید که برایشان وقت ندارید.

۴٫در صورت امکان کار را به دیگران محول کنید و نماینده بگیرید:

برای خودم، تیم بزرگی از دست اندرکاران را در کنار هم قرار داده ام. من به آنها اجازه می دهم کاری را انجام بدهند که در آنها مهارت دهند و من نیز بتوانم کاری را انجام دهم که در آن خوب هستم. من نمیخواهم کاری انجام دهم که دوست ندارم و انرژی خلاقانه تری را برای چیزهایی بزارم که به طور طبیعی در آنها بهتر هستم.

۵٫زمانی را حتما برای غذا، ورزش و کارهای اجتماعی خود برنامه ریزی کنید:

این اخلاق خالصانه قدیمی می تواند باعث توقف شما شود تا زمانی که شما بفهمید و تصمیم به انجام کاری بگیرید قبل از آن، کارهایی را انجام دهید که زندگی شما را کامل می کنند.

۶٫فشار زیاد کاری را با آرامش دنبال کنید:

گاهی اوقات من باید سخت کار کنم تا به هدفم برسم. یا شاید الهام بگیرم و شب به خوبی کار کنم. عالی است. اما می دانم که نمی توانم تا همیشه به این شدت کار کنم. حتی اگر لازم است خودتان را مجبور کنید تا آن را انجام دهید. یک نشانه هوشمندانه در یک رستوران محلی وجود دارد که می گوید، “ما غذاهایمان را در خارج از زمان هم می دهیم.

می خواهید؟” این سوالی است که باید از خودتان بپرسید ؛ قانون ۱۰ دقیقه ای را تمرین کنید. همه ما وظایفی داریم که انجام می دهیم این قانون را باید ۱۰ دقیقه انجام داد. شانس وجود دارد، هنگامی که شروع می کنید، شما روی آن در حال کار خواهید بود، اما ۱۰ دقیقه بعد شروع به برنامه ریزی کنید این کار را در چند روز انجام دهید، و آن کار انجام خواهد شد و راحت خواهید شد.

۷٫در پایان هر روز یک برنامه برای فردا بنویسید:

من دوست دارم روزم را با یک لیست سریع از آنچه که در روز بعد باید انجام دهم، پایان دهم. همه چیز در ذهنم تازه و شفاف است. سپس صبح روز بعد سعی می کنم به یاد بیاورم که چه کاری باید انجام دهم و به چه چیز نیاز داریم مانند یک شروع است و مشتاقم که انجامش دهم این هم مخالف فرسودگی است.

مرتبط:

مدیریت زمان چیست؟ تکنیک هایی برای مدیریت آن