دختر مهابادی قهرمان مسابقات ترامپولین کشور شد

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «اسرا روهنده» دختر نوجوان اهل این شهرستان موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای مسابقات ترامپولین کشور شد.

قرنی مصطفی‌پور افزود: مسابقات ترامپولین بانوان کشور با حضور ۱۲۰ ژیمناستیک‌کار از ۱۶ استان کشور در چهار رده سنی به میزبانی بندرعباس برگزار شد.

وی ادامه داد: در این رقابت‌ها «اسرا روهنده» در بخش انفرادی و در رده سنی ۱۳ تا ۱۴ سال با کسب ۸۱.۲۹ امتیاز ضمن کسب عنوان قهرمانی، مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد.

وی اضافه کرد: در همین رده سنی «مهاس نجفی» از قزوین با ۸۰.۲۹ امتیاز و «نرگس شمس» با ۷۸.۶۷ امتیاز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تیم هیات ژیمناستیک بانوان مهاباد با چهار ورزشکار به عنوان نماینده آذربایجان‌غربی در مسابقات قهرمانی ترامپولین بانوان حاضر بود، اظهار داشت: «لیلا هشیاری» و «خدیجه بذری» به ترتیب به عنوان مربی و سرپرست، هدایت تیم ژیمناستیک بانوان این شهرستان را برعهده داشتند.

مسابقات این رشته به صورت یک نفری و ۲ نفری انجام می‌شود و برای نخستین‌بار در سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان یکی از بخش‌های ورزش ژیمناستیک به بازی‌های المپیک سیدنی استرالیا راه یافت.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده ورزشی است.

ترامپولین(TRAMPOLINE) در لغت به معنی بلند و محکم پریدن است و در عام با نام تشک پرش درجا و  یا جامپینگ شناخته میشود. این وسیله از دیرباز در جهت تقویت انعطاف و چالاکی ورزشکاران فعال در زمینه ژیمناستیک مورد استفاده قرار میگرفته است.مخترع این وسیله Georg Nissen  در سال ۱۹۷۱ با اختراع ترامپولین به عنوان یک وسیله تخصصی در ورزش ژیمناستیک  و تشکیل انجمن ترامپولین امریکا USTA  رشته ای جدید در تاریخ ورزش های نوین و سلامتی ایجاد نمود.

منبع: ایرنا

مرتبط:

جشنواره ورزشی کودکان و نوجوانان در اردبیل برگزار شد

حضور تیم تکواندو دختران نوجوان استان یزد در مسابقات کشوری

قهرمانی دختر جودوکار استان مرکزی در مسابقات قهرمانی کشور