طرز ساخت لوستر نخی

ساخت کاردستی ها در عین سادگی زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و میتواند جلوه زیبایی به خانه شما بدهد. گاهی اوقات حتی باورپذیر نیست که با وسایل ساده بتوان دکوراسیون منزل را زیباتر کرد. در ادامه مطلب طرز ساخت لوستر نخی را به شما آموزش می دهیم که میتواند جلوه ویژه ای برای اتاق شما باشد

وسایل لازم برای ساخت لوستر نخی :

بادکنک در اندازه دلخواه  ۱ عدد( بهتر است اندازه ی لوستر نخی که میخواهیم بسازیم باشد)

کاموا یا نخ قلاب بافی به رنگ دکور اتاقتان (هرچه نخ یا کاموا نازک ترباشد بهتراست)

چسب چوب بی رنگ و مقداری آب

طرز ساخت :

گام اول ساخت لوستر نخی : ابتدا برای رقیق شدن چسب چوب  آن را در ظرفی ریخته  و با مقدارکمی  آب آن را رقیق کرده کاملا مخلوط کنید .

طرز ساخت لوستر نخی

گام دوم : بادکنک را به اندازه دلخواه باد کنید (رنگ بادکنک مهم نیست) و در آن را محکم ببندید سپس  به وسیله ماژیک دهانه  لوستر را در قسمت بالای بادکنک علامت گذاری کنید.

 گام  سوم : بدنه بادکنک را به وسیله قلم مو کاملا با چسب چوب رقیق آغشته  کنید. به خاطر داشته باشید حتما از چسب چوب بی رنگ استفاده کنید تا بعد از خشک شدن آثار آن روی لوستر شما باقی نماند.

گام چهارم: از قسمت دهانه ی علامت گذاری شده با دقت پیچیدن نخ ها را دور بدنه بادکنک شروع کنید. به خاطر داشته باشید نخ ها را روی هم به صورت نامنظم بپیچید تا جلوه زیباتر ی داشته باشد .

طرز ساخت لوستر نخی

طرز ساخت لوستر نخی

 گام پنجم : مدت ۳ ساعت  بادکنک را در جایی ثابت قرار دهید  تا چسب نخ ها خشک شوند. سپس برای محکم تر شدن کارقسمت های خالی لوستر را چسب بزنید و ۲ ساعت دیگر آن را در جایی ثابت قرار دهید تا نخ ها کاملا خشک شوند . به خاطر داشته باشید تا نخ ها خشک نشوند هیچ اقدام دیگری انجام ندهید چون باعث چروک شدن و خراب شدن کار می شود .

گام ششم : بعد ازاین که نخ ها کاملا خشک شد باد بادکنک را به وسبله سوزن خالی کنید ( در صورتی که  هنوز خشک نشده باشد  بعد از خالی کردن باد بادکنک نخ ها جمع می شود و کار خراب می شود) سپس به آرامی بادکنک را از آن خارج کنید.  به کمک بزرگ تر ها  لامپ اتاقتان را از درون آن رد کنید لوستر شما آماده است .

نکته مهم: حتماً از لامپ های کم مصرف که حرارت بسیار کمی تولبد می کنند استفاده کنید.

لوستر نخی

لوستر نخی

لوستر نخی

مرتبط:

کاردستی آویز بستنی قیفی

کاردستی با بطری پلاستیکی

به دلیل حق کپی رایت شما نمی توانید مطالب سایت را کپی کنید.