رده‌بندی سنی بازی‌ها را جدی بگیرید

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: والدین برای پیشگیری از آسیب‌های مربوط بازی‌های رایانه‌ای هنگام خرید یا دانلود این بازی‌ها به نماد رده‌بندی سنی توجه کنند.

سرهنگ مهدی قاسمی در خصوص نقش والدین در محافظت از فرزندان در فضای مجازی هشدار داد و اظهار کرد: ارتقاء سطح آگاهی والدین از فضای مجازی نقش مؤثری در کاهش آسیب به فرزندان دارد و آن‌ها را از تهدیدات متصور در فضای مجازی مصون می‌‎دارد.

وی درباره محافظت از فرزندان در فضای مجازی هشدار داد و تصریح کرد: استفاده کودکان و نوجوانان از فناوری اطـلاعات، در صورت نداشتن علم استفاده از آن می‌تواند نگران‌کننده باشد.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد: نقش پدر و مادر در این زمینه، بسیار پررنگ است؛ آن‌ها می‌توانند با یک برنامه‌ریزی دقیق و نظارت درست بر نحوه استفاده فرزندان، از این معضل پیشگیری کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان کرد:ارتقاء سطح آگاهی والدین از فضای مجازی نقش مؤثری در کاهش آسیب فرزندان دارد و آن‌ها را از تهدیدات احتمالی فضای مجازی مصون می‎دارد.

قاسمی ادامه داد: برای همراهی و نظارت کودکان خود در فضای مجازی قوانین و مقرراتی را وضع و به آن پایبند باشید.وی تصریح کرد: استفاده از موتورهای جستجو بومی، می‌تواند از دسترسی اتفاقی کودکان به محتوای غیراخلاقی و مطالب هرزه‌نگاری جلوگیری کند که البته موتورهای جستجو متعددی در کشور راه‌اندازی شده است که والدین می‌توانند از آنها برای دسترسی کودکان به اینترنت استفاده کنند.

وی افزود: فعال‌سازی قابلیت جستجوی ایمن، امکانی است که بسیاری از موتورهای جستجو خارجی برای محدودکردن و جلوگیری از نمایش مطالب و تصاویر غیراخلاقی استفاده می‌کنند و والدین می‌توانند با فعال کردن این گزینه در موتور های جستجو با آسایش خاطر بیشتری آن را در اختیار نوجوانان قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر به هموطنان هشدار داد: والدین برای پیشگیری از آسیب‌های مربوط بازی‌های رایانه‌ای باید از نظام ملی رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای (ESRA) استفاده کرده و در هنگام خرید یا دانلود بازی‌های رایانه‌ای به نماد رده‌بندی سنی بازی توجه کرده و تنها بازی‌هایی را برای کودکان خود تهیه کنند که از نظر سنی مناسب آنها و مورد تأیید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای باشد.

قاسمی خاطر نشان کرد: هموطنان گرامی می‌توانند آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند، ضمن آن‌که در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی اعلام کنند.

منبع: ایسنا