دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی یک روز در هفته به مدرسه می‌روند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان این‌که فعلا آموزش همه دانش آموزان به جز عشایری و روستایی غیرحضوری است، گفت: قرار است دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی بعد از گرفتن مجوز حضور در کلاس، حداقل هفته‌ای یک روز در مدرسه حضور داشته باشند.

کوروش مودت در گفت‌وگویی اظهارکرد: فعلا آموزش همه دانش‌آموزان به صورت غیرحضوری است، به جز دانش‌آموزان عشایری و روستایی که به صورت حضوری تحصیل می‌کنند.

وی در خصوص آموزش دانش‌آموزان کلاس اولی، افزود: قرار است دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی بعد از گرفتن مجوز حضور در کلاس، حداقل هفته‌ای یک روز در مدرسه حضور داشته باشند. مدیر مدرسه پس از دریافت مجوز از اداره، زمان حضوری بودن آموزش را اعلام می‌کند و بر اساس آمار دانش‌آموزی، دانش‌آموزان نوبت‌بندی می‌شوند و از آموزش ترکیبی استفاده خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دانش‌آموزان را در گروه‌های ۱۰ نفره، گروه‌بندی می‌کنیم که با فاصله بیش از یک و نیم متر از یکدیگر و با رعایت پروتکل‌ها در کلاس حضور پیدا می‌کنند. بنابراین با توجه به این‌که هیچ آموزشی مانند آموزش حضوری نیست، در صورت صدور مجوز، والدین حتما به حضور فرزندان خود در کلاس کمک کنند تا آموزش چهره به چهره را از معلم دریافت کنند.

مودت در پایان با بیان این‌که والدین اصلی‌ترین شرکای راهبردی آموزش و پرورش هستند، خاطر نشان کرد: توصیه اصلی این است که والدین در آموزش دانش‌آموزان همراه با معلم باشند و در صورت بازگشایی مدارس به صورت حضوری کودکان خود را با رعایت پروتکل‌ها به مدرسه بفرستند.

منبع: ایسنا

مرتبط:

اثرات مثبت بازگشایی مدارس در ایجاد سبک زندگی سالم

دانش‌آموزان همه جا می‌روند جز مدرسه!