توصیه‌های یک کارشناس تغذیه برای تقویت سیستم ایمنی در برابر کرونا

کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به بالا رفتن قیمت پروتئین‌های حیوانی مثل گوشت قرمز، مرغ، ماهی و … گفت: حبوبات به عنوان منبعی برای پروتئین‌های گیاهی نسبت به پروتئین‌های حیوانی مقرون به صرفه‌تر هستند. مرضیه خلیلی در خصوص نقش پروتئین‌ها در تقویت سیستم ایمنی بدن در شرایط کرونا گفت: پروتئین‌ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و به دو دسته حیوانی و گیاهی تقسیم می‌شوند. پروتئین‌های حیوانی از جمله انواع گوشت‌های قرمز، گوشت سفید، گوشت ماهی و ماکیان و تخم مرغ است.

 به گزارش ایسنا، وی در ادامه افزود:  با توجه به بالا بودن قیمت پروتئین‌های حیوانی در کنار این نوع پروتئین‌ها، پروتئین‌های گیاهی وجود دارد که از نظر قیمت نسبت به پروتئین‌های حیوانی مقرون به صرفه هستند مانند حبوبات که در صورت ترکیب با غلات ارزش غذایی بالاتری پیدا می‌کنند.

وی تاکید کرد: از میان پروتئین‌های حیوانی تخم مرغ بهترین پروتئین است و استفاده از تخم مرغ برای تامین اسید آمینه‌های مورد نیاز بدن کافیست.

وی در ادامه گفت: در کنار پروتئین‌های حیوانی و گیاهی، مغزها به خصوص بادام درختی هم سرشار از پروتئین هستند توصیه می‌شود برای کودکانی که در سن رشد هستند حتماً از بادام درختی استفاده کنند.

منبع:ایسنا

مرتبط:

با تغذیه صحیح از ابتلا به کرونا پیشگیری کنید

تحقیقات جدید کرونا؛ استفاده از دو ماسک مفیدتر است؟

لزوم مراقبت روانی – اجتماعی از کودکان و نوجوانان در دوران کرونا