شعرهای عاشقانه برای نوجوانان در راه است

حسین تولایی از انتشار مجموعه شعرهای عاشقانه شاعران مختلف برای گروه سنی نوجوان خبر داد.

 این شاعر به عنوان دبیر این مجموعه گفت: تیرماه ۱۳۹۹ مصوب شد مجموعه شعرهای عاشقانه برای گروه سنی نوجوان از شاعران مختلف گردآوری و به همت واحد کودک و نوجوان انتشارات علمی و فرهنگی یعنی «پرنده آبی» منتشر  شود که دبیری آن به من سپرده شد.

شاعر مجموعه «درخت عاشق پرنده است» در ادامه به ارزیابی شعرهای منتشرنشده اشاره و بیان کرد: بررسی شعرهای منتشرنشده دو ماه تمام طول کشید. تقریبا با تمام شاعرانی که به طور تخصصی و جدی در حوزه شعر نوجوان فعالیت می‌کنند گفت‌وگو شد تا شعرهای عاشقانه خود را در اختیار ما بگذارند. تاکنون پنج مجموعه شعر برای فاز نخست این پروژه گردآوری شده است.

تولایی با اشاره به مجموعه شعرهای عاشقانه‌ای که گردآوری شده و آماده انتشار است، گفت: تا به حال پنج مجموعه شعر از مهدی مردانی، مریم زندی، کبری بابایی، مریم اسلامی و نیز یک کتاب از من در شورای انتشارات علمی و فرهنگی تصویب شده است.

به گفته او در هر مجموعه ۳۰ تا ۴۰ شعر گنجانده شده، زیرا نوجوان امروز به طراحی و شکل و شمایل کتاب از نظر تعداد صفحات، قطع و داشتن عطف به جای منگنه اهمیت می‌دهد و اگر این‌ها در کتاب لحاظ نشده باشد احساس می‌کند او را جدی نگرفته‌ و به او احترام نگذاشته‌ایم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

وضعیت اسفناک کتاب‌های شعر نوجوان

هر انسانی به خواندن شعر نیاز دارد تا …

قصه‌گویی و شعرخوانی چه تاثیری بر رشد ذهنی کودکان دارد؟