۱۳۰۰ مهدکودک مشمول بخشش اجاره‌بها شدند

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا این لحظه ۱۳۰۰ مهدکودک از ۱۵هزار مهد مشمول بخشش اجاره بهای مالکان شده‌اند، گفت: این میزان حدود ۸.۵ درصد مهدهای کودک سراسر کشور است.

سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جمع بندی میزان مشارکت مالکان ملک مهدهای کودک در طرح «پویش همدلی» تا پایان فروردین ماه افزود: طبق گزارش‌های دریافتی در برخی استان‌ها مدیرکل‌ها اقدام به تماس با مالکان برای بخشش یا تخفیف اجاره‌بهای ماه‌های کرونایی کرده‌اند. این امر با توجه به تمام مشغله‌های مدیرکل یک استان ارزشمند است.

وی با بیان اینکه استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، هرمزگان، فارس و بوشهر در تعداد مهدهای مشارکت کننده در این طرح پیشتاز هستند، اظهار کرد: قطعا این میزان مشارکت تنها متناظر به اعلام داوطلبانه مالکان نیست. استان‌هایی که آمار بالاتری دارند مسلما با مشارکت کارشناسان استان و شهرستان‌ها و نظر ویژه مدیرکل و معاون امور اجتماعی استان این مسئله محقق شده است.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا این لحظه ۱۳۰۰ مهدکودک از ۱۵هزار مهد مشمول این بخشش مالکان شده‌اند، اظهار کرد: این میزان حدود ۸.۵ درصد مهدهای کودک سراسر کشور است.

بابایی با اشاره به اینکه میزان عددی این بخشش مبلغی معادل ۱۵ میلیارد ریال است، تصریح کرد: ۱۵ میلیارد ریال کمک به مهدهای کودک فقط با مشارکت مردمی و بدون صرف اعتبارات دولتی است. هر جا مردم را به کمک بطلبیم و مسئله را به خوبی برای آنان تشریح کنیم و شفاف باشیم، آنها نیز خواهند شتافت.

منبع:ایسنا

مرتبط:دلیل بازگشایی برخی از مهدهای کودک چیست؟