راه یافتگان به جشنواره هنرهای نمایشی کانون شدند

راه یافتگان به جشنواره هنرهای نمایشی کانون شدند

راه یافتگان

هیات داوران هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش صحنه ای را معرفی کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در مرحله نخست این جشنواره ۴۸۴ نمایش تولید شد که از میان این تعداد، ۳۵۶ نمایش صحنه ای به مرحله استانی راه پیدا کرد و در نهایت ۹۵ نمایش از ۳۱ استان کشور به مرحله بازبینی آثار رسید.
هیات داوران بخش صحنه ای این جشنواره متشکل از آزاده پورمختار، حسن دادشکر و سامی صالحی از میان ۹۵ نمایش راه یافته، ۱۵ اثر را به عنوان راه یافته به مرحله نهایی معرفی کرد.
بر اساس این گزارش، نمایش «تخم مرغ شانسی» به کارگردانی مهدی صالحی اقدم از استان آذربایجان شرقی، «کرمی که هیولا شد» به کارگردانی امیر جهان پور و «لالو» اثر سمیه حسین نژاد هر دو از استان آذربایجان غربی و «آدم کوچولوی گرسنه» به کارگردانی طیبه آنجدانی از تهران به این مرحله راه یافتند.
همچنین بر اساس رای داوران، از استان چهارمحال و بختیاری دو نمایش «سیاه دل» اثر معصومه گودرزی و «لکه پر ماجرا» از سپیده ابراهیمی، از استان خوزستان نمایش «هیس» به کارگردانی مولود تجلی زاده و از استان قزوین نمایش «نمکی و دیو» اثر سیداحسان امامی به عنوان دیگر راه یافته های بخش صحنه ای هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون معرفی شدند.
بر همین اساس، نمایش های «کابوس خنده» به کارگردانی خدیجه سلیمی، «راز قله گاف» اثر یاسر هاشم زاده، «تنهایی دنیا» با هدایت رحمت غلامی، «گنجشکک اشی مشی» از گلشن حسنوند و «کباب کلاغ» اثر محسن عظیمی پویا به ترتیب از استان های قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان و مازندران به این مرحله راه پیدا کردند.
در همین حال، داوران در این بخش نمایش های «زرد قناری» به کارگردانی محبوبه ابراهیمی از استان مرکزی و «زنان انتظار» به کارگردانی .

منبع: ایسنا

مرتبط:

استعداد شاعران نوجوان مهرواره کانون شگفت‌زده‌ام کرد

نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده اهدا می‌شود

به دلیل حق کپی رایت شما نمی توانید مطالب سایت را کپی کنید.